Třída SOVIČKY

Poledníková Kateřina        vedoucí školního stravování

Sochová Petra                  kuchařka

Šrámek Marek                  kuchař

O UČITELKÁCH TROCHU PODROBNĚJI:

Bc. Bohdana Jarolímová

• Domov Salus, o.p.s. - vychovatelka - 2003
  • ZŠ a MŠ Libhošť, p.o. - učitelka MŠ - 2011 - 2014
  • ZŠ a MŠ Závišice, p.o. - učitelka MŠ - 2014 doposud

Pedagogické vzdělání:

• Ostravská univerzita, Ostrava - učitelství pro mateřské školy - bakalářské studium

• "Zlobivé děti"
  • Socializace dítěte předškolního věku
  • Osobnostní sociální výchova v MŠ
  • Metoda dobrého startu
  • Vedení rozhovoru s rodičem
  • Envirometální činnosti v MŠ
  • Školní zralost dětí jako předpoklad úspěchu
  • Předčtenářská gramotnost v MŠ
  • Předcházíme poruchám chování
  • Škola - právo - spisová služba ve školství
  • Motivace zaměstnanců a vedení hodnotícího rozhovoru
  • Předškolní vzdělávání z pohledu České školní inspekce
  • Tvorba školních dokumentů
  • Komunikace pro vedoucí pracovníky
  • Agresivita současných dětí
  • Mentor začínajících pedagogů
  • Asertivita - prevence i pomocník v konfliktu
  • Za oponou - rozvíjíme poznávací funkce dětí

• Diagnostika školní zralosti a připravenosti dětí v předškolním věku v MŠ

V naší mateřské škole se zaměřuji především na práci s předškoláky jejich přípravou pro vstup do základní školy tak, aby byl přechod co nejjednodušší a děti zažily pocit úspěchu. V pozadí však nestojí ani práce s dětmi mladšími, které doplňují třídu Soviček a tyto motivuji a vedu v prvé řadě k úspěšné socializaci a samostatnosti při všech aktivitách v naší třídě. Velmi ráda pořádám pro děti různé akce, které doplňují program v naší mateřské škole. Snažím se vést děti k navazování dětských přátelství, k ohleduplnosti jednoho k druhému o nutnosti si pomáhat a to všemi formami hlavně prožitkového učení v mateřské škole. Mým cílem jsou spokojené, víceméně samostatné a sebevědomé děti, které baví objevovat a prožívat. Velice ráda pracuji s dětmi na čerstvém vzduchu a jsem velkým fanouškem enviromentální výchovy a to hlavně proto, že venku děti mohou objevovat svět takový jaký je.

Natálie Jadrníčková

• ZŠ a MŠ Závišice, p.o. - učitelka MŠ - 2014 doposud

Pedagogické vzdělání:

• Střední pedagogická a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České - Pedagogické lyceum
  • Vysoká škola manažerská, Karviná - Předškolní pedagogika a pedagogika I. stupně - bakalářské studium - studuji

Prohlubující profesní kurzy:

• Nechutenství a odmítání stravy u dětí předškolního věku
  • Okno do světa dětí
  • "Neboj se zvládneš to"

• Osobnostní a sociální výchova dětí v MŠ

V naší mateřské škole se zaměřuji především na práci s mladšími dětmi. V naší třídě Vrabečků usiluji o větší rozvoj fantazie především při výtvarných činnostech, které jsou mou zálibou. Samozřejmě to není jen výtvarná činnost, kterou s našimi Vrabečky děláme, mezi další patří také hudební, dramatická a také pohybová činnost, kterou také splňujeme při pobytu venku. Ráda s dětmi chodím ven, kde pozorujeme různé přírodní úkazy a bavíme se při pohybových hrách.

Nicola Kupčáková

• ZŠ a MŠ Závišice, p. o. - vychovatelka ve školní družině - 2015 - 2017
  • ZŠ a MŠ Závišice, p. o. - učitelka MŠ

Pedagogické vzdělání:

• Střední pedagogická a Střední zdravotnická škola sv. Anežky české - Předškolní a mimoškolní pedagogika
  • vysoká škola manažerská, Karviná - Předškolní pedagogika a pedagogika I. stupně - bakalářské studium - studuji

• Repetitorium školské legislativy
  • Školení ze základu první pomoci - zdravotník MŠ
  • Začleňování výuky cizího jazyka do výchovně vzdělávacího procesu v MŠ
  • Třísemestrální kurz pořádán ve spolupráci s katedrou výchovné dramatiky DAMU Praha- Dramatická výchova pro současnou školu
  • Dramatická výchova ve škole

• Diagnostika školní zralosti a připravenosti dětí v předškolním věku v MŠ

V naší mateřské škole se zaměřuji na předmatematické představy a předmatematickou gramotnost předškolních dětí. Mou snahou je, aby dítě získalo přiměřenou fyzickou, sociální a psychickou samostatnost a základní informace pro další učení vzdělávání. Snažím se, aby se děti cítily ve školce spokojeně, bezpečně a rádi se do školky vraceli. Aktivity se snažím pasovat na náladu dětí a dávat jim dostatek prostoru k vyjádření svých myšlenek a názorů nebo vybití přebytečné energie. Doufám, že dětem budu dodávat dobrou náladu a energii. Akceptuji individualitu dětí a snažím se s každým pracovat podle jeho nálady, potřeby, nadání a přitom jim dávat pocit bezpečí. Pokouším se mladším dětem pomáhat v socializaci. Snažím se děti vést k samostatnému řešení problémů. Ráda se zaměřuji na pohybové aktivity v přírodě a usiluji o kladný vztah k pohybu v přírodě. Ráda zapojuji do výchovně vzdělávacího procesu základní dramatické hry. Pokouším se dětem oživovat aktivity písněmi a hudbou.

Karolína Pelikánová

• ZŠ a MŠ Závišice, p.o. - učitelka MŠ - 2015 doposud

Pedagogické vzdělání:

• Střední pedagogická a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České - Předškolní a mimoškolní pedagogika

• Vedení tanečního kroužku
  • Vedení dramatického kroužku
  • Malba v krajině
  • Zapojení anglického jazyka do výuky v MŠ
  • Spolupráce a komunikace s rodiči v MŠ a ZŠ

• Osobnostní a sociální výchova dětí v MŠ

Mou náplní práce v MŠ je celkově rozvíjet vývoj dítěte. To jak výtvarnou činností v rozvíjení fantazie a kreativity ve snaze pochopení toho, proč to děláme. Pohybovou činností, kdy se snažíme rozpohybovat malá tělíčka a celkově rozvíjet v pohybu, při kterém se snažíme vytvářet kladný vztah k pohybu, kdy nás s dětmi baví cviky z jógy. Dramatickou činností, kdy se společně dostáváme do tajů vech věcí kolem nás, kdy jejich projev je kouzelný. V neposlední řadě také hudební činností, kdy se snažíme s hudbou pracovat, jak zpívaným projevem, tak tanečním.