VÝDEJ FORMULÁŘŮ NA OŠETŘOVNÉ

Rodiče, kteří mají zájem o vystavení formuláře na ošetřovné si tyto formuláře mohou vyzvednout v pátek 23. 10. 2020 od 800 do 900 ve třídě Skřítků.

UZAVŘENÍ MŠ

INFO - COVID - 19 V MŠ

V Závišicích 20.10.2020

Vážení rodiče,
email posílám pro jistotu všem rodičům žáků ZŠ a MŠ Závišice.

Dnes tj. v úterý 20.10. v 11.20 hodin nás kontaktovala Krajská hygienická stanice v Novém Jičíně s tím, že jeden zaměstnanec MŠ - je pozitivní na COVID - 19.

Doporučení KHS - tyto informace máme z KHS -: všechny děti MŠ z oddělení Skřítci od 14.10. - poslední styk s nakaženým člověkem  - v povinné karanténě.
Pokud do 10 ti dní stihnete otestovat vaše dítě, potom karanténa končí 24.10. - po 10 ti dnech.
Pokud do tohoto termínu testování nestihnete, potom karanténa končí za 14 dní, což je 28.10.2020.
Zároveň u svých dětí - včetně sourozenců - sledujte, zda dítě nemá příznaky virového onemocnění.
V případě příznaků nemoci  kontaktujte telefonicky svého dětského lékaře nebo KHS.

Zároveň  bych vás chtěla požádat o pochopení celé situace, kterou škola řeší ihned a bez odkladu.

Přeji všem pevné zdraví, ať tuto těžkou dobu přečkáme co nejrychleji.

S pozdravem Chalupová Šárka

OZNAMUJEME RODIČŮM

Oznamujeme rodičům, že u zaměstnanců mateřské školy a některých rodičů dětí z mateřské školy byl diagnostikován COVID-19 a jsou v karanténě.

Čekáme na pokyny Krajské hygienické stanice.

V Závišicích 20. 10. 2020

Mgr. et Mgr. Šárka Chalupová

Ředitelka školy

KROUŽKY V MŠ

Vybíráme za kroužky na 1. pololetí 2020/2021. Platbu proveďte u paní učitelek, které jednotlivé kroužky vedou.

Prosíme o zaplacení do 14. 10. 2020.

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU

INFORMACE ZE SCHŮZEK - 16. 9. 2020

OPATŘENÍ TÝKAJÍCÍ SE SITUACE SPOJENÉ S COVID - 19

Jsme povinní dodržovat Zákon o ochraně veřejného zdraví (205/2020Sb) a proto je potřeba dodržovat tyto nastavená pravidla:

•  vstup do šaten a jiných prostor MŠ povolen rodičům a ostatním osobám povolen pouze s rouškou
  •  žádáme rodiče, aby při vstupu do MŠ použili desinfekci rukou a zkrátili na nezbytné minimum délku pobytu v šatně
  • PŘÍSNÝ zákaz vstupu rodičům i ostatním osobám do tříd MŠ – předávání a vyzvedávání dětí u dveří do třídy (prosíme rodiče, aby toto dodržovali a nevstupovali do prostor tříd)
  • děti si musí po příchodu do MŠ a rozloučení s rodiči umýt ruce mýdlem (min. 20 s)
  •  děti MUSÍ mít v batůžku, či pytlíku v šatně roušku, zabalenou v igelitovém sáčku
  • děti si nesmí nosit do MŠ do odvolání žádné hračky (máme připravené plyšáky, které můžeme dětem zapůjčit na spaní)
  • nebudeme si z hygienických důvodů a dalších důvodů, které jsme vyhodnotili jako zásadní mýt v MŠ zuby – vysvětlení na nástěnkách v šatnách MŠ
  • do odvolání rušíme všechny akce v MŠ – divadélka, besedy, dílničky, besídky atd. – plánují se pouze venkovní akce  (plánujeme dílničky na zahradě MŠ) a my budeme v případě uvolnění pružně reagovat a kulturu se snažit zajistit

NABÍDKA KROUŽKŮ

• Flétna - p. uč. Z. Hyvnar
  • Sboreček - p uč. B. Zahradníčková (zapisovat se můžou děti z obou tříd v šatně třídy Skřítků)
  • Keramika - p. uč. N. Jadrníčková (zapisovat se můžou děti z obou tříd v šatně třídy Skřítků)
  • Angličtina pro nejmenší - p. uč. D. Masudová (zapisovat se můžou děti z obou tříd v šatně třídy Čiperek)
  • Školáček - p. uč. B. Jarolímová (zapisovat se můžou děti z obou tříd v šatně třídy Čiperek)

Dále nabízíme možnost účasti na Lyžování se Sluníčkem a Bruslení pro MŠ.

Zápis z třídních schůzek naleznete zde: http://www.zszavisice.cz/index.php/2014-11-25-16-38-57

VRÁCENÍ ŠKOLNÉHO MŠ - OMLUVA

Vážení rodiče,

z technických důvodů jste neobdrželi vrácení školného za měsíce březen, duben a květen 2020. Přijměte prosím naši omluvu za toto nedopatření. Peníze byly odeslány na Vaše účty dnes tj. 2. 9. 2020, prosíme o kontrolu příchozí platby.

Mgr. et Mgr. Šárka Chalupová - ředitelka ZŠ a MŠ Závišice

PLÁNUJEME NA ZÁŘÍ

Na měsíc září plánujeme:

• 2. 9. 2020        Divadlo Letadlo - Výprava do Austrálie - 800
  • 16. 9. 2020      Informativní schůzky - společně v 1600 - zahrada nebo třída Skřítků

INFORMACE PRO RODIČE - ŠKOLNÍ ROK 2020-2021

Děti do MŠ potřebují:

• Papuče (pantofle z bezpečnostních důvodů v MŠ nedoporučujeme)
  • Pytlík nebo batůžek na náhradní oblečení (zůstává v šatně)
  • Pyžamo (1x za týden, vždy v pátek si dětí odnášejí na vyprání domů)
  • Lehké a praktické oblečení do třídy. Chlapci např. tepláky a tričko. Děvčata leginy nebo punčocháče, sukýnku či zástěrku, tričko.
  • Oblečení pro hru venku nebo na vycházky - šusťáky, tepláky, starší bundu, mikinu apod. Ven vždy takové oblečení, které si dítě může popřípadě ušpinit a nevadí případné poškození!
  • Kvalitní boty, upřednostňujeme suchý zip
  • Náhradní prádlo: kalhotky, slipy, ponožky, punčocháče do označené tašky v šatně
  • Pláštěnku trvale v batůžku a gumáky dle předpovědi počasí
  • V zimním období oblečení na sníh, rukavice
  • V každém ročním období vhodnou pokrývku hlavy
  • Zástěrku nebo tričko na výtvarnou a pracovní výchovu
  • Děti, které se při spánku pomočují budou mít 2ks pogumovaného (nepromokavého) prostěradla na dětskou matraci
  • V letním období opalovací krém
  • Děvčata hřebínek

Vše podepsané, označené tak, aby si děti své věci poznaly.

Do MŠ vybíráme:

• Papírové kapesníčky 1 ks balení na pololetí (mohou být i vytahovací)
  • Tekuté mýdlo - nepovinné
  • Toaletní papír (4 ruličky) - nepovinné