INFO - COVID - 19 V MŠ

V Závišicích 20.10.2020

Vážení rodiče,
email posílám pro jistotu všem rodičům žáků ZŠ a MŠ Závišice.

Dnes tj. v úterý 20.10. v 11.20 hodin nás kontaktovala Krajská hygienická stanice v Novém Jičíně s tím, že jeden zaměstnanec MŠ - je pozitivní na COVID - 19.

Doporučení KHS - tyto informace máme z KHS -: všechny děti MŠ z oddělení Skřítci od 14.10. - poslední styk s nakaženým člověkem  - v povinné karanténě.
Pokud do 10 ti dní stihnete otestovat vaše dítě, potom karanténa končí 24.10. - po 10 ti dnech.
Pokud do tohoto termínu testování nestihnete, potom karanténa končí za 14 dní, což je 28.10.2020.
Zároveň u svých dětí - včetně sourozenců - sledujte, zda dítě nemá příznaky virového onemocnění.
V případě příznaků nemoci  kontaktujte telefonicky svého dětského lékaře nebo KHS.

Zároveň  bych vás chtěla požádat o pochopení celé situace, kterou škola řeší ihned a bez odkladu.

Přeji všem pevné zdraví, ať tuto těžkou dobu přečkáme co nejrychleji.

S pozdravem Chalupová Šárka

OZNAMUJEME RODIČŮM

Oznamujeme rodičům, že u zaměstnanců mateřské školy a některých rodičů dětí z mateřské školy byl diagnostikován COVID-19 a jsou v karanténě.

Čekáme na pokyny Krajské hygienické stanice.

V Závišicích 20. 10. 2020

Mgr. et Mgr. Šárka Chalupová

Ředitelka školy

Skype - komunikace s učiteli v době uzavření školy

SKYPE

Skype je aplikace, která slouží ke komunikaci písemné nebo video. Dá se stáhnout do telefonu i počítače.

Jak stáhneme skype do počítače

Tento odkaz https://www.skype.com/cs/get-skype/ Vás přesměruje na stránky skype, kde si můžete stáhnout tento program. Po stažení nainstalujete skype do počítače. Přihlásit se můžete pomocí svého Skype účtu nebo Microsoft účtu. Pokud ani jeden z nich nemáte, vytvoříte si účet nový, vázaný na Váš e-mail.

Jak stáhneme skype do telefonu

Najdete si Skype v Apple store nebo v Google play, stáhnete si ho do telefonu a nainstalujete. Poté se můžete přihlásit zase přes svůj e-mail nebo již vytvořený účet na Skypu či Microsoftu.

Jak si přidáme učitele

V aplikaci Skype v okénku s lupou zadáte jméno (přezdívku) učitele a pošlete mu pozdrav. Daný učitel Vás pak musí přijmout. Poté mu můžete psát nebo volat s kamerou i bez.

Učitelé

Šárka Chalupová - má v profilovce fotku školy

Aleš Jarolím - v profilovce vlastní fotka

Blanka Chmelařová, skype jméno ebudka123 - v profilovce černý pes, bude měnit na vlastní fotku

Naděžda Rašková - v profilovce vlastní fotka se psem (bernský salašnický)

Jak to funguje

Skype využívá k telefonování internet, tedy je dobré být na wi-fi, ale ani datová spotřeba není nijak vysoká, zvláště při textové komunikaci.

Pokud budete mít problém s instalací, zavolejte paní učitelce Blance Chmelařové (732 104 646), ráda Vám s tím pomůže.

Vzdělávání dětí v době uzavření školy 14. - 23. 10. 2020

Vážení rodiče,

vzhledem k nařízení vlády o omezení výuky na základních školách, bych Vás chtěla informovat o vzdělávání Vašich dětí během následujících dnů do podzimních prázdnin.

Dneska děti dostaly úkoly, které donesou v pátek mezi 8,00 – 9,00 hodinou do vestibulu školy, kde si je převezmou učitelé a dostanou nové úkoly na další týden.

Pokyny k domácím úkolům budou mít žáci i na webových stránkách školy v sekci AKTUALITY a jednotlivé třídy.

I. třída (1. ročník) – Mgr. Aleš Jarolím

II. třída (2.-3. ročník) – Mgr. Blanka Chmelařová

III. třída (4.-5.ročník) – Bc. Naděžda Rašková

V případě nejasností můžete kontaktovat ředitelku školy nebo vyučující. Pro potřeby případného online kontaktu jsme zřídili SKYPE. Pokyny jsou součástí těchto informací.

Další možnost kontaktu:

Konzultační hodiny pro SKYPE 8,00 – 11,00 hodin, 13,00 – 14,00 hodin

Blanka Chmelařová – 732 10 46 46

Naděžda Rašková – 739 522 611

Aleš Jarolím – 777 006 746

Můžete využít i emaily z webových stránek školy.

Obědy budou žákům automaticky odhlášeny.

V termínu 26. – 30. 10. 2020 budou podzimní prázdniny. Pokud nebude prodloužen nouzový stav, tak děti opět nastoupí do školy 2. 11. 2020.

O aktuálním stavu Vás budeme informovat na webových stránkách školy a facebooku.

Pevně doufám, že následující dny zvládneme, a věřím v brzký návrat do školy.

S pozdravem Chalupová Šárka

Nekonání plaveckého výcviku - 9. 10. 2020

Z důvodu nových opatření se páteční plavecká výuka až do odvolání nekoná. Výuka bude v tento den probíhat podle rozvrhu. Místo plaveckého výcviku bude zařazena vycházka do přírody.

Děkujeme za pochopení.

Projektový den - "HALLOWEEN" 15. 10. 2020

Ve čtvrtek 15. 10. se koná projektový den „Halloween“.
Děti v tento den přijdou v maskách a pokud mají možnost, mohou si přinést dýni na vydlabání.
V tento den nejde elektřina. Z tohoto důvodu nebude v provozu školní jídelna.
Vyučování v tento den končí ve všech ročnících v 11:40 hod.
Družina je zkrácena do 14:00 hod.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - ODKLAD!

Z důvodu nouzového stavu se škola v přírodě odkládá na dobu neurčitou.

Focení prvňáčků - 5. 10. 2020

V pondělí 5.10.  proběhne v 8 hodin v I. třídě tradiční focení prvňáčků.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Vážení rodiče,

v letošním roce bude naše škola pořádat školu v přírodě, která se uskuteční v termínu 12. 10 - 16. 10. 2020. Vybranou lokalitou jsou Jeseníky, Suchá Rudná.
Prosíme o zaplacení školy v přírodě do 5. 10. 2020.

Plavecký výcvik - 9. 10. 2020

Plavecký výcvik v tomto šk. roce bude probíhat
ve všech ročnících již od 9. 10.  (10 lekcí),
a to vždy v pátek od 9:15 do 10:30.

Na bazén si děti vezmou: plavky, ručník, mýdlo, dívky gumičku na vlasy a dle uvážení pl. čepici.

Jablíčkový den - 29. 9. 2020

Jablíčkový den - 8. ročník 29. 9. 2020

V úterý 29. září se ve škole uskuteční již 8. ročník soutěže o nejkrásnější jablíčko. Děti, které se soutěže chtějí zúčastnit, donesou v úterý 29. 9. do školy 2 jablíčka (ta nejkrásnější). Nejkrásnější jablíčka budou ohodnocena.
Soutěž buchet se letos nekoná!